Skorzystaj z najwygodniejszej dla siebie formy terapii. Nie czekaj, aż problem rozwiąże się sam.
Pierwsza wizyta:
Pierwsza wizyta jest ważna w dalszych spotkaniach. Na tej wizycie poznajemy siebie i robimy wstępne założenia i rozpoznania, które wskażą nad czym dalej warto pracować. Podczas tej konsultacji podejmiemy decyzję jak prowadzić następne spotkania, czy będą one indywidualne, grupowe (partnerskie, rodzinne, małżeńskie).
Psychoterapia indywidualna:
Jest indywidualnym spotkaniem z Klientem/ Pacjentem, na którym rozmawiamy szczerze w miłej i przyjaznej atmosferze. Często zdarza się, że Klient przychodzi z problemem, myśląc że coś robi nie tak, a przyczyna jego problemu nie zawsze tkwi w nim. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że większość osób, które przychodzą na terapię i wątpią w siebie samych, tak na prawdę okazują się osobami o pięknym, bogatym i silnym wnętrzu, tylko nie potrafią z siebie tego wydobyć. Na terapię zawsze warto się umówić. Warto wyrzucić z siebie żal, smutek, problemy. Warto podnieść swoją samoocenę i zebrać w sobie siłę na dalsze wyzwania jakie stawia życie.
Poddanie się jest najgorszym z możliwych rozwiązań jakie możemy sobie zaproponować.
W mojej praktyce nieraz spotkałam się z osobami, które miały już dość siebie samych. Na ten problem składa się ogromna ilość czynników. Rozwiązanie nie jest oczywiste ale należy zdiagnozować jak najszybciej przyczynę.
Terapia par, małżeństw i związków:
Na terapię zapraszam pary/ związki będące w bliskich, intymnych relacjach, które chcą poprawić jakość swoich relacji lub czasem i rozstać się. Nie każdy związek powinien trwać za wszelką cenę. Należy zidentyfikować problem, nazwać go i wskazać rozwiązanie. Niekiedy związek należy zakończyć, jednak można, a nawet należy podjąć próbę rozstania się w poprawnych relacjach bez obwiniania siebie wzajemnie i wydawania bijących w samoocenę ocen.
Problemy, kryzysy często wynikają z braku wzajemnego zrozumienia i umiejętności wysłuchania siebie wzajemnie oddalają od siebie. Warto nauczyć się słuchać drugiej osoby ale i odpowiednio określać i nazywać swoje potrzeby w związku. Terapie zawsze oparte po wstępnych konsultacjach.
Rozwody/ mediacje:
W dzisiejszych czasach odnotowuje się wzrastającą ilość rozwodów. Jeżeli w rozstającym się małżeństwie są dzieci, warto rozstać się w oparciu o wsparcie terapeuty, który pomoże łatwiej przejść kryzys jaki spoczywa i kumuluje się u dzieci. Zespół Gardnera jest często występującym zjawiskiem pojawiającym się u dzieci podczas rozstania się rodziców, dlatego warto skorzystać ze wsparcia psychologa.
Terapia dzieci i młodzieży:
Dzieckiem jest się tylko raz. Szczęśliwe dzieciństwo jest bardzo istotnym elementem w dalszym rozwoju emocjonalnym. Dzisiejszy świat stwarza wiele wyzwań dla dzieci i młodzieży, które często przerastają zarówno ich jak i rodziców. Dzieci są bardzo mądre, bystre, często widzą i czują znacznie więcej niż dorośli. Niestety narażone na różne sytuacje społeczne, medialne, portale społecznościowe, presje, szkołę, podupadają psychicznie. To bardzo ważne aby znaleźć przyczynę zachowania, pomóc dziecku ale i nauczyć go radzenia sobie w trudnych sytuacjach samemu.
Często rodzice zastanawiają się co jest podłożem zachowań ich dzieci, czy aby ich dzieci prawidłowo się rozwijają, czy coś i ich dzieckiem jest nie tak? Każde dziecko ma prawo rozwijać na swój sposób i aby pomóc mu i pozwolić rozwijać się tak jak ono tego potrzebuje, należy je zrozumieć.
Terapie rodzinne:
Często zdarza się, że przychodzi osoba na terapię opisując swój problem jako coś co tkwi w niej, a po chwili okazuje się, że na terapię powinna przyjść cała rodzina bo w innym przypadku to nie ma sensu. Nasilające się problemy rodzinne są często ukryte. Brak zrozumienia, presja, rodzinne sytuacje powodują napięcia i konflikty, które przekładają się na dalsze życie społeczne każdego z członków rodziny.
Tragedie rodzinne, rozwody, pogrzeby te wszystkie życiowe sytuacje, które wystawiają każdego z nas na zadawanie pytań, na które nie możemy znaleźć odpowiedzi rodzą ból, smutek, społeczne wycofanie, a nawet depresję. Nie należy poddawać się cierpieniu i dać sobie pomóc.
Problemy ze snem:
Średnio co trzecia osoba cierpi na problemy ze snem. Sen odgrywa jedną z ważniejszych ról w naszym życiu. To właśnie we śnie nasz mózg i ciało, nie tylko odpoczywa, ale i regeneruje się. Jeżeli nie przespane noce będą cykliczne nasze zdrowie bezwzględnie ucierpi. Problem bezsenności nie ma już wieku. Tak samo dotyczy dzieci, młodzieży jaki i dorosłych. Często miarą dobrego dnia jest odpowiedni sen.
Ból kręgosłupa i mięśni ma wszelakie podłoże. Na moich spotkaniach otrzymasz rozwiązanie, które wdrożysz w życie i zaczniesz spać spokojnie, a budzić się będziesz wypoczęty i bez bólu. Zapraszam do zakładki „witaj” gdzie również opisany jest program leczenia bezsenności.