kilka słów o mojej osobie i procesie naukowym…

Jestem magistrem psychologii społecznej. Po latach praktyki postanowiłam zrobić coś więcej dla ludzi. Dlatego też powstała moja strona i oficjalne wsparcie dla potrzebujących nie tylko w standardowych ujęciach.

Ukończyłam studia na Warszawskiej Wyższej uczelni SWPS w 2008 roku na kierunku psychologii społecznej. Moja praca magisterska dotyczyła nastroju, emocji i podejmowania decyzji pod ich wpływem jak i zmienności emocjonalnych stanów. Obecnie jestem na etapie gromadzenia materiałów w celu opisania nowej metody terapii i pracy doktorskiej.

Podczas edukacji studenckiej skoncentrowałam się głównie na problemach i przemyśleniach tego co nas otacza i doświadcza, a w tym głównie nurty oparte na: emocjach, rozwiązywaniu konfliktów, mediacji, psychologii miłości, terapii par, psychologii zwierząt, psychopedagogicznych aspektach hipoterapii, psychoanalizie osobowości, zaburzeniach snu, depresji, pracy z osobami w każdym wieku.

W swojej praktyce najczęściej pracowałam, w terapiach indywidualnych, w tym również z osobami z zaburzeniem dwubiegunowym, deprecją, poczuciu beznadzejności i braku zrozumienia własnych emocji.

Radością dla mnie było, jest i będzie, patrzenie na zadowolenie osób ze mną współpracujących. Z mojej strony gwarantuję wsparcie psychologiczne, ogrom empatii i zrozumienia. W swojej praktyce postępowej wsparcia mam wiele młodzieży, która diametralnie zmieniła się na korzyść i cieszy się życiem jak i samodzielnie rozwiązuje problemy, które napotyka.

Spotkania i terapie z parami ( psychologia związku ) oraz mediacje bezwzględnie mnie interesuje (mediacje rodzinne, par, związków przyjacielskich). Czuje się w tym dobrze i wielu parom pomogłam przetrwać zarówno kryzysy jak i pozostać w „zdrowych” relacjach po zakończeniu związku. Mimo, iż większość par przetrwała kryzysy, nie jestem zdania, iż każdy związek należy ratować za wszelką cenę.

Pasjonuję się również komunikacją z dziećmi i młodzieżą. Życie pokazuje nam jak bardzo prawdziwe jest, iż „jakość” dzieciństwa ma wpływ na to jakimi ludźmi się staniemy ( i stajemy). W moim odczuciu nikt nie rodzi się zły! To życie, doświadczenia, napotkani ludzie po drodze tworzą naszą psychiczną osobowość i warunkuje zachowania tworząc naszą historię. Jeżeli spotyka nas coś złego w życiu mamy dwa wyjścia: powielić to co nas spotkało lub położyć temu kres i odwrócić co złe w dobre a przynajmniej nie żyć w złej przeszłości. Nasze doświadczenia generują obecne działania i są uwarunkowaniem podejść pozytywnych lub negatywnych. Podczas zmiany swojego nastawienia i myślenia warto mieć „przyjaciela” psychologa, któremu zaufamy. To wsparcie pomoże nam przejść przez trudne relacje z dzieciństwa.

Jestem matką dwójki dzieci, które jak każde inne przechodzą czasem samych siebie. Nie jest mi obcy lęk o jutro swoich dzieci, tak samo jak inni rodzice jestem narażona na stawianie czoła przeciwnościom. Odwieczne dylematy, bunty kolejnych rozwojowych etapów wymagały współpracy i zrozumienia.

Od 16 lat zajmuje się problematyką snu oraz rozwiązywaniem problemów bezsenności. Poprzez dogłębną analizę pomagam pozbyć się bólu i napięć mięśniowych wynikających, ze złego snu. Warto jest również zastanowić się i wspólnie dojść do tego co jest przyczyną braku snu. Do analizy zalicza się głównie terapię z wywiadem psychologicznym. Pacjent otrzymuje pełen opis sytuacji i zaproponowane leczenie.  Wielu osobom udało się skutecznie pomóc bez zastosowania terapii lekowej a nawet wyłączając ją. W tej kwestii współpracuję z firmą Valde, która finansuje program badawczy i pomaga przywracać procesy lecznicze we śnie.

Jestem również sportowcem czynnie biorącym udział, w zawodach jeździeckich w konkurencji skoków przez przeszkody ( z racji mniejszej ilości czasu już na stopie hobbystycznej). Wykonuję również szkolenia jeźdźców w zakresie komunikacji z koniem i umiejętności rozpoznawania ich emocji. Napięcia wynikające z życia przenoszą się na spięte ciało co w kolejnym etapie daje sztywność i stres podczas treningu. Ani dla jeźdźca ani dla konia nie jest to ułatwienie zadania.

Z końmi związana jestem ponad 30 lat. Miałam przyjemność szkolić siebie i konie pod okiem Medalistów Olimpijskich, autorów książek jeździeckich jaki i behawiorystki końskiej o niebywałym darze, będącej szkoleniowcem jeżdżącym po całym świecie. Lata pracy, doświadczeń, wiedzę, praktykę i intuicję połączyłam w jedno i jestem w stanie przekazywać ją dalej. Ponieważ zwierzęta są doskonałymi nauczycielami emocji ale i życiowej pokory postanowiłam opisać i wprowadzić do psychoterapii metodę terapii za pośrednictwem kontaktu z koniem. Z całego serca zapraszam do skorzystania z tego rodzaju terapii zamiast w fotelu terapeutycznym i zobaczenia osobiście, co można dzięki temu zyskać.

Aktualnie piszę książkę opartą na prawdziwej historii dotyczącej moich koni, tego przez co przeszły, co je spotkało i jak bardzo warto jest wierzyć w marzenia, które potrafią się spełnić. Nie zmierzona do dziś przez psychologów intuicja również będzie bohaterem tej twórczości albowiem ona jest siłą przyciągania.

Wciąż jestem w prosesie szkolenia się, pisania artykułów, pisania prac, prowadzeniu bloga i nawiązywania nowych współprac. Psycholog to ktoś kto musi iść z biegiem czasu, my nigdy nie możemy stać w miejscu bo życie się wciąż zmienia. Życie sprawiło, iż jestem osobą która wiele doświadczyła i poznała je zarówno ze złej jak i dobrej strony dlatego też jestem w stanie nawiązać kontakt z osobami w najtrudniejszych ich chwilach życia.

Ostatnie szkolenia :

– TERAPIA POZNAWCZO BEHAWIORALNA ( TPB certyfikat )

– TERAPIA SKONCENTROWANA NA ROZWIĄZANIACH ( TSR certyfikat )

– TRENING ODPORNOŚCI I SIŁY PSYCHICZNEJ

– PACJENT Z POCZUCIEM BEZNADZIEI

– GDY PACJENT ZGŁASZA MYŚLI SAMOBÓJCZE

– KIEDY TWÓJ PACJENT MA PROBLEMY ZE SNEM

– JAK POSTĘPOWAĆ KIEDY PACJENT ZGŁASZA, ŻE DOZNAJE PRZEMOCY W RODZINIE

– JAK PRACOWAĆ Z PACJENTAMI WYCHOWANYMI W RODZINACH W KTÓRYCH BYŁ PROBLEM UZALEŻNIENIA (DDA)

– SAMOUSZKODZENIA U DZIECI I MŁODZIEŻY