Witaj, nazywam się Hanna Szustorowska.

Jestem magistrem psychologii społecznej. Po latach praktyki postanowiłam zrobić coś więcej dla świata. Dlatego też powstała moja strona i oficjalne wsparcie dla potrzebujących nie tylko w standardowych ujęciach.

Ukończyłam studia na Warszawskiej Wyższej uczelni SWPS w 2008 roku na kierunku psychologii, w zakresie psychologii społecznej. Moja praca magisterska dotyczyła nastroju, emocji i podejmowania decyzji pod ich wpływem. Obecnie jestem na etapie gromadzenia materiałów w celu opisania nowej metody terapii i pracy doktorskiej.

Podczas edukacji studenckiej skoncentrowałam się głównie na problemach i przemyśleniach tego co nas otacza i doświadcza, a w tym głównie nurty oparte na: emocjach, rozwiązywaniu konfliktów, mediacji, psychologii miłości, terapii par, psychologii zwierząt, psychopedagogicznych aspektach hipoterapii, psychoanalizie osobowości. 

W swojej praktyce najczęściej pracowałam, w terapiach indywidualnych, w tym również z osobami z zaburzeniem dwubiegunowym. 

Radością dla mnie było, jest i będzie, patrzenie na zadowolenie osób ze mną współpracujących. Z mojej strony gwarantuję wsparcie psychologiczne, ogrom empatii i zrozumienia.

Spotkania i terapie z parami ( psychologia związku ) oraz mediacje  bezwzględnie mnie interesuje. Czuje się w tym dobrze i wielu parom pomogłam przetrwać zarówno kryzysy jak i pozostać w „zdrowych” relacjach po zakończeniu związku. Mimo, iż większość par przetrwała kryzysy, nie jestem zdania, iż każdy związek należy ratować za wszelką cenę.

Pasjonuję się również komunikacją z dziećmi i młodzieżą. Życie pokazuje nam jak bardzo prawdziwe jest, iż „jakość” dzieciństwa ma wpływ na to jakimi ludźmi się staniemy ( i stajemy). W moim odczuciu nikt nie rodzi się zły! To życie, doświadczenia, napotkani ludzie po drodze tworzą naszą psychiczną osobowość i warunkuje zachowania tworząc naszą historię. Jeżeli spotyka nas coś złego w życiu mamy dwa wyjścia: powielić to co nas spotkało lub położyć temu kres i odwrócić wszystko co złe w dobre. Nasze doświadczenia generują obecne działania i są uwarunkowaniem podejść pozytywnych lub negatywnych. Podczas zmiany swojego nastawienia i myślenia warto mieć „przyjaciela” psychologa, któremu zaufamy.

Jestem matką dwójki dzieci, które jak każde inne przechodzą czasem samych siebie. Nie jest mi obcy lęk o jutro swoich dzieci, tak samo jak inni rodzice jestem narażona na stawianie czoła przeciwnościom. Odwieczne dylematy, bunty kolejnych rozwojowych etapów wymagały współpracy i zrozumienia. 

Od 15 lat zajmuje się problematyką snu oraz rozwiązywaniem problemów bezsenności. Poprzez dogłębną analizę pomagam pozbyć się bólu i napięć mięśniowych wynikających, ze złego snu. Do analizy zalicza się również terapię z wywiadem psychologicznym. Pacjent otrzymuje pełen opis sytuacji i zaproponowane leczenie.  Wielu osobom udało się skutecznie pomóc bez zastosowania terapii lekowej. W tej kwestii współpracuję z firmą Valde, która finansuje program badawczy.

Jestem również sportowcem czynnie biorącym udział, w zawodach jeździeckich w konkurencji skoków przez przeszkody ( z facji czasu już na stopie hobbystycznej ). Wykonuję również szkolenia jeźdźców w zakresie komunikacji z koniem i umiejętności rozpoznawania ich emocji.

Z końmi związana jestem ponad 30 lat. Miałam przyjemność szkolić siebie i konie pod okiem Medalistów Olimpijskich, autorów książek jeździeckich jaki i behawiorystki końskiej o niebywałym darze, będącej szkoleniowcem jeżdżącym po całym świecie. Wiedzę, praktykę i intuicję połączyłam w jedno i jestem w stanie przekazywać ją dalej. Ponieważ zwierzęta są doskonałymi nauczycielami emocji ale i życiowej pokory postanowiłam opisać i wprowadzić do psychoterapii metodę terapii za pośrednictwem kontaktu z koniem. Z całego serca zapraszam do skorzystania z tego rodzaju terapii w zamiast w fotelu terapeutycznym i zobaczenia osobiście, co można dzięki temu zyskać.

Aktualnie piszę książkę opartą na prawdziwej historii dotyczącą koni, tego przez co przeszły, co je spotkało i jak bardzo warto jest wierzyć w marzenia, które potrafią się spełnić. Nie zmierzona do dziś przez psychologów intuicja również będzie bohaterem tej twórczości albowiem ona jest siłą przyciągania.

Ostatnie szkolenia :

– TERAPII POZNAWCZO BEHAWIORALNEJ ( TPB certyfikat )

– TERAPII SKONCENTROWANEJ NA ROZWIĄZANIACH ( TSR certyfikat )

– TRENING ODPORNOŚCI I SIŁY PSYCHICZNEJ

– PACJENT Z POCZUCIEM BEZNADZIEI

– GDY PACJENT ZGŁASZA MYŚLI SAMOBÓJCZE

– KIEDY TWÓJ PACJENT MA PROBLEMY ZE SNEM